Fotografia przyrodnicza

Fotografia architektury

Fotografia krajobrazowa

Prowadzący

Szymon Wójcik

Szymon Wójcik

Od wielu lat zawodowo łączę wykonywanie badań przyrodniczych z fotografią przyrodniczą. Przez ponad 10 lat prowadzę obserwacje terenowe, ze szczególnym uwzględnieniem ptaków, rzadkich gatunków roślin i zwierząt oraz cennych przyrodniczo siedlisk. Przez wiele lat działałem w organizacjach pozarządowych, skupiając się na ochronie przyrody i jej fotograficznej dokumentacji. Przez blisko 5 lat prowadziłem wiodącą na rynku firmę zajmującą się badaniami środowiskowymi na potrzeby budowy elektrowni wiatrowych, inwestycji drogowych oraz modernizacji budynków. Pasję fotografowania łączę z pasją pisania, a swoje zdjęcia wykorzystałem w ponad 100 artykułach popularnonaukowych i kilku książkach. Z ostatnich ciekawostek jestem między innymi autorem 10 rozdziałów (obszarów) na potrzeby anglojęzycznego przewodnika ornitologicznego po Polsce pt. "Birding in Poland"
To tak pokrótce o mnie jeśli chodzi o moją drogę zawodową. Choć można by pisać dużo, jednak skupmy się na aspekcie fotograficznym. Wiedza fotograficzną, którą zdobywałem w ostatnich latach wiązała się w dużej mierze z testowaniem ciekawego, niestandardowego często sprzętu. Gromadziłem ją podczas pisania książki o technikach fotografii zbliżeniowej i fotografii makro, nad którą prace są ciągle w toku.

Warsztaty fotograficzne, które prowadzę w miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Poznań i Katowice to próba przekazania zdobytej przeze mnie wiedzy.

Przedstawione na tej stronie zdjęcia są efektem setek wypraw w plener, a także wykorzystania w nich różnego rodzaju sprzętu, począwszy od pełnoklatkowych lustrzanek, po cyfrówki o wartości ledwo kilkudziesięciu złotych. Więcej moich zdjęć na www.szymonwojcikfoto.eu


Do góry ^
Copyright © 2021 kreatywne-foto-warsztaty.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Intellect.pl